Yerince İnceleme: LG G3

Categories TeknolojiPosted on

Hepinizin bildiği üzere LG’nin yeni amiral gemisi G3 çıkalı bir süre oldu ama bizim bölgede raflara biraz geç geldi birazdan ben gidip inceleme istemedim.

Hepinizin bildiği üzere LG‘nin yeni amiral gemisi G3 çıkalı bir süre oldu ama bizim bölgede raflara biraz geç geldi birazdan ben gidip inceleme istemedim. Geçenlerde alışveriş merkezine gidince gördüm kocaman standa bir tane G3 koymuşlar.Neyse dedim hazır etrafta kimse yok biraz aleti kurcalayalım bakalım.Elime aldım 15 – 20 saniye geçmeden bu alarmlar ötmeye başladı bir görevli çağırdım alarmı kapattırdım. Neyse başladım incelemeye ilk gözüme çarpan şey Android 4.4.2 Kitkat sürümüne giydirilmiş tema böyle bir tema yok ya müthiş bir parlak renk uyumu müthiş daha modern bir tema haline getirmişler birde detaylara önem vermişler bütün detaylar çok net bir şekilde gözüküyor.

Telefonun yanında bulunan kağıda baktım biraz teknik özelliklerden bahsetmişler QHD ekran varmış tam anlamadım bu QHD ekranı ama sanırsam 2K ekran çözünürlüğü oluyor. G2 de olan OİS özelliğini bu üründe de kullanmışlar. 13 megapiksel optik görüntü sabitleyici ve otomatik lazer odaklama özellikleri yer alıyor. 2.5 GHz’lik 4 çekirdekli işlemci kullanmışlar Snapdragon‘un.  3000 mAH batarya koymuşlar ama bu bana yeterli gelmedi gibi ya 5.5 inç ekranlık bir telefona özellikle böyle bir ışığa sahip bir telefon daha yüksek bir bataryaya sahip olmalıydı bence. Harici microSD 128 Gigabayt’a kadar destekliyor telefonu 2 çeşit hazırlamışlar şuana kadar yazdıkları 2 model için geçerli ama birinde 2 Gigabayt RAM 16 Gigabayt depolama diğerinde 3 Gigabayt RAM ve 32 Gigabayt depolama alanı sunuluyor tabi bence bu gereksiz ama yapacak bir şey yok. Telefonun fotoğraflarını çekemedim dedim şimdi sıkıntı çıkartırlar hiç uğraşamam onlarla siz de bir ara gidip incelersiniz artık.

*Resimler LG Türkiye Resmi sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir