WordPress İçin 8 Ücretsiz Benzer Yazılar Eklentisi

Categories WebmasterPosted on

Wordpress benzer yazılar eklenti arşivinde birçok eklenti bulunur bende size en çok kullanılan ücretsiz 8 adet benzer yazılar eklentisi tanıtacağım.

Benzer yazılar eklentisi ile okuyucularımızı benzer makalelere ve sayfalara yönlendirerek site içinde tutmamıza ve tüm yazılarımızın okunmasına yardımcı olur. Bu okuyucuları sitede daha çok tutacağı için sürekli sitemize uğramasına teşvik eder.Bu eklentiler benzer yazıları rastgele gösterdiği için eski yazılarımızın da tekrar okunmasını sağlayabilir. WordPress eklenti arşivinde birçok eklenti bulunur bende size en çok kullanılan ücretsiz 8 adet benzer yazılar eklentisi tanıtacağım.

Not: Uygulamalar yazıyı yazdığım zamanda en çok aktif kullanıcı sayısına göre ayarlanmıştır.

1 –  Jetpack by WordPress.com – Aktif Kullanıcı: +1 Milyon

jetpack
Jetpack by WordPress.com

Bu eklentinin bu kadar çok kullanıcıya sahip olmasının sebebi wordpress’in bir çok eklentinin yapacağı ve özelliği tek bir eklentide toplamasından dolayı bu eklentiyi sadece bu görev için kullanacaksanız tavsiye etmiyorum çünkü; çok büyük ve çok fazla özellik var onun için daha sade bir eklenti kullanabilirsiniz.

2 – Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) – Aktif Kullanıcı: 300,000+

Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)
Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)

300.000+ kullanıcı sayısı ve ortalama 4 yıldız ile YARPP benzer yazılar eklentileri arasında en popüler eklenti. Eklenti ile ilgili bir yazı olup olmadığını doğru belirlemek için gelişmiş ve çok yönlü bir algoritması kullanır. Buna ek olarak, bu eklenti ile ilgili yazı çıkmasını kontrol etmenize olanak sağlayan güzel bir şablon sistemi ile birlikte geliyor. Eklentinin YARPP Basic ve YARPP Pro olmak üzere iki farklı sürümü bulunuyor.

3 – Shareaholic – Aktif Kullanıcı: 100,000+

Shareaholic | share buttons, related posts, social analytics & more
Shareaholic | share buttons, related posts, social analytics & more

Eklenti başlangıçta sosyal medya paylaşım eklentisi olarak başladı ve bu özelliği daha sonradan tanıtıldı. Ayrıcı bu eklenti sadece benzer yazıları göstermiyor aynı zamanda sosyal paylaşım düğmeleri ve analizlerini bu eklenti sayesinde sahip olabilirsiniz. Eklentinin basit kullanımı ve değişik tasarımları yerleşik olarak geliyor.

4 – WordPress Related Posts – Aktif Kullanıcı: 100,000+

WordPress Related Posts
WordPress Related Posts

Eklenti otomatik olarak yazınızın sonuna benzer içerik ekler ve bazı diğer ilgili yayınlar eklentileri göre benzersiz ve şık tasarım stilleri sunmaktadır. Ayrıca sadece biraz ekstra esneklik istiyorsanız özel CSS ve diğer gelişmiş ayarları kullanarak, widget tasarım kılavuzu özelleştirme sağlar.

5 – Contextual Related Posts – Aktif Kullanıcı: 60,000+

Contextual Related Posts
Contextual Related Posts

60 Binden fazla aktif kullanıcı sayısına sahip olan bu uygulamanın 4.8 ortalama puanı ile listemizde en çok puana sahip olan uygulama. Eklenti basit ayarlar sayfası sunarken gelişmiş görsel çekiciliği için küçük resim desteği sunuyor.

6 – Related Posts Yuzo – Aktif Kullanıcı: 20,000+

Yuzo Related Post
Yuzo Related Post

En hızlı ve en popüler benzer yazılar eklentisi olarak kabul edilen Yuzo kullanımı ve ayarları gayet basit bir eklentidir. Birçok seçenek ile son derece özelleştirilebilir bir widget yapısı vardır.

7 – Inline Related Posts – Aktif Kullanıcı: 8,000+

Inline Related Posts
Inline Related Posts

Eklenti kurulumu kolaydır ve içerik içindeki ınline post ile benzer bağlantıları göstermek istediğiniz yere kontrol etmenizi sağlar. Okuyucular için bir ya da daha fazla ilgili içerik gösteren eklenti aynı zamanda sayfa görünümleri artırmak daha yüksek bir şans verir.

8 – Related Posts for WordPress – Aktif Kullanıcı: 7,000+

Related Posts for WordPress
Related Posts for WordPress

Diğer popüler WordPress eklentilerine göre daha hafif bir alternatif, hızlı ve daha az kaynak kullanımı olan bir eklenti.Benzer yazıları göstermek için bir önbellek kullanır ve performansı üzerinde daha etkili olur. Eklenti hem resim hemde yazı görüntülemeyi destekler ve bunları panelinden ayarlayabilirsiniz.

Sonuç: Evet ben size bu yazıda 8 adet benzer yazılar ile ilgili eklenti tanıttım az çok özelliklerinden bahsettim sizde yazılara WordPress linkindeki ekran görüntülerine bakarak daha sonra da eklentiyi kurup beğenme durumunuza göre kullanıp kullanmama kararını verebilirsiniz. Eğer bu yazıdan yararlanarak eklenti kullandıysanız yada kullanılmasını tavsiye ettiğiniz bir eklenti varsa yorum atmayı unutmayınız.

2 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir