WordPress 4.0 Benny Güncellemesi

Categories WebmasterPosted on

Benim ve bir çok sitenin kullandığı Wordpress yazılımına güncelleme geldi.İlk güncelleme İngilizce olarak yayınlandı ama bir çok kişi tereddütte kaldı.

Benim ve bir çok sitenin kullandığı WordPress yazılımına güncelleme geldi.İlk güncelleme İngilizce olarak yayınlandı ama bir çok kişi tereddütte kaldı. Sebebi ise sorun olursa anlamayacağından ama ben ne yaptım baktım admin panelinde güncelleme gözüküyor hemen yedek alıp güncelledim ama şöyle bir şey oldu her yer Türkçe’ydi. Neyse biraz yeni güncellemeden bahsedecek olursam.

Güncellemenin adı “Benny” güncellemesi peki bu güncelleme paketinde neler gelir.Ortam dosyalarını kolayca yönetebilmemiz için Ortam bölümündeki Kütüphanemiz ızgara şekline girmiş bu sayede bütün resimler yan yana rahat bir şekilde görülüp düzenlenebiliyor. Embed kodları çok kolay çalıştırılması için direk link koyduğumuzda o sayfa gözüküyor mesela intagramdan bir fotoğraf koyacaksınız direk link koyarak fotoğrafı paylaşabilirsiniz yada youtubeden video paylaşacaksanız direk link koymanız yeterli olacaktır.Yeni yazı ekleme sayfasında ise çok scroll bar çıkacak kadar yazı yazıldığı zaman sayfanın sol menüsü dışında sağ kısımda yer alan kategoriler,etikler gibi menüler’de sayfa ile birlikte kayıyor sadece yazı aşağı ve yukarı gidiyor.Eklentiler sayfası içinde ikili halde eklenti gösterimi sağlanmış bunu temalar sekmesine de uygulamışlar tema ekleme kısmında da üçlü şekilde gözüküyor.

Şuan için benim gözüme çarpan değişiklikler bunlar benim hoşuma gitti siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz lütfen yorum yazın ?

7 comments

  1. en çok hoşuma giden şu embed kodları oldu bayağı bir işime yarıyor kodlama işinden çok anlamadığım için baya bir yenilik oldu benim için

  2. Çok güzel bir güncelleme oldu. her şey çok iyi ve çok yeni oldu wordpressi işte bu yüzden seviyorum sürekli güncel ve ücretsiz bir sciprt çok işlevsel bir tema ile çok iyi yerlere geliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir