Türksat Kablo Hakkında Görüşüm

Categories KişiselPosted on

Başka bir firmadaki taahhüt’ün bitmesi üzerine yeni bir firma arayışına geçtim ve Turksat Kablo’da ki görüşlerimi ve hizmet kalitesini size anlatmaya çalıştım.

Başka bir firmadaki taahhüt’ün bitmesi üzerine yeni bir firma arayışına geçtim. Edirne Merkez’de yaşadığım için Türksat Kablo alternatifi çok iyi bir seçenek oldu. Hizmeti satın almadan önce Çağrı merkezinden ve bayiden bilgiler aldım. Hız durumu nasıl olur, kurulum süresi kaç gün olur gibi gibi çeşitli soruları kendilerine yönelttim ve cevaplara ulaştım. Şimdi öncelikle edindiğim bilgileri ve kullanıcı deneyimini sizler ile paylaşayım.

İlk olarak alabileceğimiz hızı sorduğumda 35 Mbps’ kadar bağlantı hızı sağlayabilirsiniz denildi.Kurulum süresi ve aktif olma süresini sorduğum da akşam 5’de başvuru yaptığınız da ertesi sabah kurulum gerçekleştirilebileceği yönünde bilgi verildi. Şimdi gelelim kullandığım pakete ve detaylara.  Benim aldığım paket “24 Mbps 250 GB AKNli Ekosınırsız” internet, Kablo TV’de “Üst Yayın, Altın Sinema Paketi” Kablo Web TV’de “Giriş + Sineportal Paketi“, telefon olarak “Her Yöne 50 Dk Şebeke İçi 3000 Dk” ve “HD STB Kiralama ve Docsis 3.0 Kablosuz Modem Kiralama” kiralama hizmetlerini satın aldım ve 85 TL gibi bir fiyat karşılığında bu hizmetlere erişim sağlıyorum.  Başvuru için çarşamba öğleden sonra 4  civarı gibi bir saat de gidip başvuru yaptık ve randevu için aradıklarında cuma günü öğlen için randevu verildi. Cuma günü eve gelinip 2 odaya kurulum yaptırdım. Ayrıca 2. oda için ücret vermeden hizmet alınabiliyormuş ancak 2. oda da ücret verilmeden giriş kanalları izlenebiliyor ancak parasını verirseniz normal kullanım sağlanabilir.

Kurulum yapıldıktan 1 saat içinde hem internet hem de televizyon hizmeti açıldı. Kablo Web TV hizmetini de sonradan giriş yaparak kullanmaya başladım. Orada Film ve Canlı TV ağırlıklı olarak içerik var. Biraz sorunlu olmasına rağmen kullanılabilir bir hizmet sunulmuş.

İnternet hızı konusuna gelirsek gerçekten başarılı salon’da kurulu olan modem bütün evde Wi-Fi tam olarak çekmekte bilgisayar ve telefonumda evin diğer ucunda bile 20 Mbps üzerinde bağlantı alıyorum. Alttaki resim evin diğer ucunda dizüstü üzerinden yaptığım hız testidir.

Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum bağlantı hız problemi yada farklı sorunlar yaşamıyorum ancak Kablo Web TV olayı Silverlight ile çalıştığı için Google Chrome’da açılmıyor ve telefon uygulaması çok orantısız bir görüntüye sahip olduğunu söyleyebilirim ama yine de kullanılabilir ve gayet güzel bir çalışma gerekli hataları ve önerilerimi kendilerine ileteceğim. Online işlemler kısmında ise mobil uygulama ve bilgisayar üzerinden takip edebilirsiniz ve çok ayrıntılı ayrıca kota takip özelliği sürekli güncelleniyor yani  12 saat falan beklemenize beklemeye gerek yok. Onun haricinde ben ay ortasında kayıt olduğum için kullandığım gün kadar ödeme yapacağım ve e-Fatura’ya geçen kullanıcılara paketine göre 1 aylık hizmetleri ücretsiz sunuyorlar. Müşteri hizmetlerine ulaşmak gayet kolay ve çok yardımcı oluyorlar. Benim şimdilik söyleyeceklerim bu kadar fiyat ve e-fatura kampanyası 2018 takviminde değişikliğe gidebilir.

2 comments

  1. Yazınız için teşekkürler. Bende şu anda Türktelekomdayım aboneliğim de bu yıl bitecek daha mantıklı bir seçenek var mı bakıyorum. Şu anda en mantıklısı türknet gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir