Link değişimi nasıl yapılır ?

Categories WebmasterPosted on

Adından da anlaşıldığı gibi link değiştirmektir. Yani bir siteyle başka bir sitenin birbirlerine linklerini yerleştirmeleridir.

Adından da anlaşıldığı gibi link değiştirmektir. Yani bir siteyle başka bir sitenin birbirlerine linklerini yerleştirmeleridir. Bu değişimler sayesinde arama motorlarında daha da üst sıralara çıkma olasılığınız artar. Ayrıca link değişimi SEO konusunda da önemli bir yere sahiptir.Çünkü ikisi de arama motorlarında yükselmek için yapılır.

Hangi sitelerle link değişimi yapılmalıdır ?

Link değişiminde en önemli yere geldik burayı lütfen dikkatli okuyun.Çünkü hangi sitelerle link değişimi yapacağınıza doğru karar vermelisiniz. Arama motorlarında yükselmek için en çok benzer içerikli sitelerden alınan linklerin faydası vardır. Örneğin; Video içerikli bir siteniz var ve araba modelleri gibi içeriği olan bir site ile link değişimi yaptınız.Elbette bu değişimin size faydası olacaktır. Ancak Sizin sitenizin içeriğine uygun yani Video içerikli bir site ile link değişimi yapmış olsaydınız bunu size daha fazla faydası olacaktır.

Link değişimi nasıl yapılır ?

<a target="_blank" href=”http://www.siteniz.com”>Başlığınız<a/>

Link değişimi yapacağınız siteye şöyle bir kod vermelisiniz:
Yukarıdaki linkte www.siteniz.com yazan yere kendi site linkinizi yazmalısınız.Ayrıca başlığınız yazan yere arama motorlarında yükselmek istediğiniz kelime veya kelimeleri yazın.Ama bu başlıkları yazarken sitenizin başlığı ile uyumlu olmasına dikkat edin.Yukarıda verdiğim kodu kendinize göre düzenledikten sonra link değişimi yapacağınız kişiye vermelisiniz oda size aynı şekilde kendi kodunu verecektir.Sizde karşı tarafın verdiği kodları sitenize yerleştirmelisiniz.Linkler genelde footer denilen sitenin en altına veya header denilen sitenin en üstüne yerleştirilmelidir.Bu bölgelere eklediğiniz linkler her sayfada çıkar. Ama görünüm açısından genelde linkler sitenin en altına yerleştirilir. Title bölümünü çok fazla tutmanız sizin zararınıza olabilir.Çünkü arama motorlarında sizin sitenizi istenmeyen site konumuna düşürebilir. Bunun için olabildiğince title bölümünü kısa ve öz tutmaya çalışın.

11 comments

  1. harika bir yazı. bir de link değişimi yaparken dikkat etmemiz gereken şeyler hakkıdna bilgi verirseniz seviniriz. mesela link paylaşımı kendi sitemize zarar verir mi?

  2. Dostum yqnlışın var en önemlisi çapraz link değişimi ve yeni google argoritmasına göre kelime backlink sadece tanıtım makaleleri işe yarıyacak.

    1. Öncelikle teşekkürler bu konu sadece nasıl link değişimi yapılması gerektiğini anlatıyor bir çok kişi yanlış iş yapıyor çapraz link değişimi ve yeni algoritma ya göre yeni bir yazı yazılması gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir