Bisiklet Yoluna Parkeden Şoförler

Categories KişiselPosted on

Aslında bu konuyu uzun süredir yazmak istiyordum sonra dedim bir ara yazarım yazarım en sonunda vakit buldum ve yazıyorum.

Aslında bu konuyu uzun süredir yazmak istiyordum sonra dedim bir ara yazarım yazarım en sonunda vakit buldum ve yazıyorum. Bu yazı ilk olarak bisiklet yoluna park eden şoför arkadaşlara gelsin. Öncelikle size şunu soruyorum neden bisiklet yoluna park ediyorsunuz. Ben bisikletimi ana yola bıraksam bir saat korna çalarsınız ama neyse umarım gerekli mesaj yerine gider. Ben Edirne‘de yaşıyorum sözde Avrupa şehri dediğiniz yer inşaat yerleri patlamış borular, sokaklara saçılmış çöpler, olmadık yere koyulan çöp kutuları gibi şeylerden geçilmiyor bu konuya girmek istemiyorum çok uzun bir konu olur ben bu konuda bisiklet yoluna park eden şoförler hakkında yazacağım.

Ben canım sıkıldığında sürekli bisiklet sürmeye çıkan bir insanım başka Edirne’de başka yapılacak şey yok.Şehirde zaten sözde zenginlerin mahallesinde 2 – 3 kilometrelik bir bisikletin zorla gidebileceği bir bisiklet yolu var zaten her 200 metrede çöp kutusu var halbuki çöp kutuları için yerler var ama sağ olsun yapılan yerlere çöp kutuları koyulmuyor. Neyse onu geçtim çöp kutusuna bir şey demiyorum ama bazı insanlar artık ağzımı bozmak istemiyorum bisiklet yoluna araba park edip gidiyorlar ki bisiklet yollarını ana yoldan ayırmak için plastik koniler var bunları umursamayıp üstünden geçip kırıyorlar.Geçen gün bisiklet yolundan gidiyorum bir minibüsçü abi bisiklet yolunda bekliyor karşı şeride geçmek için cadde de baya bir işlek cadde minibüsçünün yanına gittim dedim abi yaptığından utanmıyormusun oda dedi ne yapmışım abi dedim eğ bak kafanı nerede duruyorsun birde söylüyor bisiklet yolunda diye dedim abi bu yol senin mi benim mi ? bana diyor nerede bekleyeceğim abi dedim bak minibüsü 2 metre geriye getirsen yine yolu görüyorsun 2.5 metre genişlikte kaldırım var oradan göremiyor da yarım metrelik bisiklet yolundan görüyor neyse yine gidiyorum rampa aşağıya iniyorum ada geldi ada da da bisiklet yolu var oradan gidiyorum salağın bir tanesi artist çıktı bağırıyor görmüyonmu diye bende durdum dedim birader bak bakim ben nereden gidiyorum kuralları bilmiyorsan araba sürme bu işler abartı egzoz takıp müziği son ses açıp araba sürmeye benzemez bana çarptığında senin için çok kötü şeyler olur dedim. Edirne’ya Avrupa şehri işte bende artık bisiklet yoluna park edilen araçların fotoğraflarını çekip ilgili birimlere şikayette bulunacağım. Artık sabır taşım çatladı gına geldi her bisiklet sürmeye çıktığımda en az 10 kilometre bisiklet sürüyorum her yere park yapıyorlar bisiklet yolundaki bisiklet sürenlere yol veren yok söylenince de arabadan inip atar yapıyorlar artık gına geldi.Neyse bu yazı da bu kadar yeter umarım ilgili yerler yazıyı okuyup bir şeyler yaparlar onlar yapmaz ise bile ben gerekeni yaparım.

2 comments

  1. Bırak bisiklet yoluna park etmeyi antalyada doğal gaz çalışmaları için kaldırımları kaldırmışlardı bisiklet yoluna içine ettiler. Hala yapmadılar.

  2. Emre insanları artık bende anlamıyorum sonumuz gittikçe kötüleşiyor kurallara uymayan kuralları bilmeyen bir sürü insan var ve bunların çoğunda para var ve artistik yapıyorlar. Çok güzel bir konuya değinmişsin benim bulunduğum yerde de bu sıkıntı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir