Apple Store Deneyimim

Categories KişiselPosted on

Geçenlerde yine 3 – 4 saatlik İstanbul’a gittim.Direkt olarak 4. Levent’e geldim her taraf plaza ve AVM’lerde doluydu.

Geçenlerde yine 3 – 4 saatlik İstanbul’a gittim.Direkt olarak 4. Levent’e geldim her taraf plaza ve AVM’lerde doluydu.Zaten sabah 9’da falan Tekfen Tower’ın oralardayımdım.İnternetten bakınca biraz yol yürünyünce Zorlu Center’ın yolumu üzerinde olduğunu gördüm.Direk aklıma Apple Store geldi 😀 dedim zaten sabah kimse olmaz rahat rahat gezinirim dedim.Neyse geldim Apple Store’a Geniuse Bar’daki arkadaşlardan bir kaç bilgi aldım sorularımı ilettim.Dikkatimi çeken şey ise randevu almadan gelenler için ayrı bir kişi var o randevusu olmayanlara bakıyordu.Neyse bende üst kata çıktıp direk biraz ürenleri inceliyim dedim.Üst katta çalışanlarını biriyle şöyle bir diyolağumuz oldu:

Ben: Abi ürünleri incelesem sıkıntı olurmu ?

Çalışan: Kardeşim kafana göre istediğini ürünü kullan açık kulaklıklar la müzik dinle istersen iMac yada MacBook’lardan birinin yanında git sandalye çek otur.İstediğini gibi müzik dinle iMovie ile falan uğraş kafana göre takıl sorun olmaz dedi.

Neyse bende sıradan başladım Apple TV, iMac, iPhone 6, iPhone 6S, MacBook, MacBook Pro böyle sırayla inceledim.Sonra gittim güzel bir MacBook’un başına oturdum yaklaşaık 45 dakika başında durdum.Kimsede gelip sen ne yapıyorsun falan diye demedi. Neyse Final Cutter Pro, iMovie falan baktım, internette falan biraz gezindim ayrıca Apple Store’daki Mac’lere bağlı internet hızı 50 Megabit.Çok hızlı internete giriyor, sonra Mac Store’u falan inceledim biraz baya hoşuma gitti ürünler biraz daha inceledim kurcaladım. Sonra alt kata indim baktım mağaza biraz dolmuş çocuklar falan gelip onlara aylıran bölümde iPad’lerle oyun oynuyorlar bende orda gittim. Aksesuarları inceledim baya değişik ürünler vardı.Sonra yine gittim MacBook’lardan birine oturdum biraz internette gezineyim dedim.Sonra görevli ile bir çiftin konuşmasını kulak misafiri oldum onuda altta şöyle yazayım;

Çift (Kız): Merhaba, iPhone 6S alıcaktım ?

Çalışan: Tabi, hangi model ve renk tercih edersiniz ?

Çift (Kız): 16 GB olsun rengi fark etmez.

Çalışan: Tabi, 16 GB’lik Altın sarısı sizin için uygunmudur ?

Çift (Kız): Tamam olur, ama ben kılıf ekran koruyucu’da istiyorum, birde fiyatı nedir ?

Çalışan: Tabiki, fiyatı 3100 TL. Ayrıcı ücreti cash olarak verirseniz %4 indirim var.

Çift (Kız):  cash olarak anlamadım ?

Çift (Erkek): Nakit verirsek %4 indirim oluyormuş.

Çift (Kız): Fark etmez benim için.Ama ben ilk defa iPhone alıcam kullanmasını bilmiyorum ?

Çalışan: Satın alımda sonra isterseniz arkadaşlar sizlere kurulum desteği verebilir.

Sonra ben MacBook’un başında kalkınca kalanını duyamadım ordaki iPhone aksesuarlarını incelideikten sonra çıkıyordum sonra o çift gördüm baktım nakit parayı çıkartıp iPhone sahibi oldu.O an içinden dedim banada alıp bi tane 😀 Benimde Apple Store deneyimim böyle oldu arkadaşlar, sizde yorumlarınızı yazabilirsiniz.Ben açıkcası oradaki hizmetten çok memnun kaldım. Çalışanlar müşterileri arkdaşlarıymış gibi davranıyorlar çocukları ve büyüklerin cihazlarda zaman geçirmesine kimse bir şey demiyor. Bu yüzden Apple’ı kutluyorum.

3 comments

  1. Kesinlike apple storelar çok güzel bende bir kaç defa gittim çok beğeniyorum çok güzel iş yapıyorlar.

  2. Benimde başımdan bir kere apple store macerası geçti, gerçekten ilgililer bu konuda hiçbir sorun yaşamadım, size dedikleri gibi bana’da aynı şekilde içten davrandılar, teşekküler apple store çalışanları! 🙂

  3. Daha önce Apple’ın store’una gitmemiştim fakat bu yazın sayesinde gitmiş kadar oldum. Çok teşekkür ederim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir