Yine Metro Turizm Sorunsalı

Arkadaşlar bunu sinirimi atmak için yazmam gerektiğini düşündüm ve yazıyorum. Bugün sabah 10’da Edirne’den İstanbul’a gitmek üzere yola çıktım Lüleburgaza 3 – 4 KM kala bayır aşağı inen bir yerde karayolları çalışma yapıyor ve yol tek şeride düşüyor. 200 300 metro sonra 70 ve 50 KM hız tabelaları var yavaştan yavaşlamaya başladım sonra tam rampa sonunda kuş sürüsünün olduğunu fark ettim hemen yavaşladım neredeyse durdum diyebilirim korna çalarak onları kaçırmaya çalıştım. Çoğu kaçtı sonradan hepsi kaçmaya başladı ama asıl sorun o değil arkamdan çok hızlı gelen Metro Suit otobüsü bana hem sellektör ve korna ile taciz’de bulundu diyebilirim  otobüs kafadan 100 – 120 KM hız ile gidiyor kuşlar kaçınca bende kaçayım dedim ama araba dolu olduğu için hızlanamadım otobüs şöförü bu sefer el kol yapmaya başladı ama sağımda 50 tabelası var ben onun yüzünden 50’nin üzerine çıktım yoksa bana çarpacak. Yola devam ederken hızlı gidemediğim için (yollar karlı bu arada) bana hala sellektör yapmakta şöför arkadaş.

Neyse Lüleburgaza girdim otobüs beni solladı sonra solladıktan sonra sağa geçti ona da birşey demedim şehir içi yol 2 şerit o sağ şeritte  ben sol şeritten onu geçmeye kalktım bu sefer tam otobüsün ortasına gelince sol sinyal verip beni şıkıştır onun yüzünden yolun ortasındaki kaldırıma vuruyordum arabayı kornaya falan bastım yok ben sola kaymasam aynayı götürüp sonra bana çarpacak neyse arkadada kimse yokmuş ani frenle kaçtım kurtuldum. Bu sefer yola devam ettim trafik ışıkların sarı’dan kırmızı’ya dönen ışıkta geçti.Otoyola çıkınca maksimum hızın otomobil için 80 ağır taşıt için 70 olduğu yazıyor ama nafile ben 70 – 75’le giderken dahi otobüse yaklaşamadım yaklaşmayı bırakın bir süre sonra otobüs kayboldu. Eminim ki orda kuşları gördüğü halde durmaya çalışmazdı otobüs şöförü ezip geçerdi. Metro için pek bir şey söylememe gerek yok zaten YouTube’a haber sitelerine yazın karşınıza çıkan haberleri okuyun zaten binmessiniz.

6 Yorumlar

Lägg till →

 1. Metro Turizm bu gibi olayları vatandaşlarımıza çok yaşatıyor. Yaptığı kazalarda işin cabası. Bence Metro Turizm şirketinin insan kaynakları departmanı tümden değiştirilmeli ve özellikle şöför işe alımlarında daha dikkatli olunmalı.

  • Evet kesinlikle hakılısın, şirketlerin ik bölümleri tekrar elden geçirilmeli gerçi sektörde şuan durum az paraya çok çalışan işçi arıyorlar.

 2. Metro Turizm 2008-2012 arasında çok popüler bir firmaydı özelleşme safhasının başında herkes işine 4 elle sarılıyordu . özelleşmeden kastım ise varsa otobüsün gel başla olayı .Buda kaliteyi şimdinin hava sıcaklarıyla yarışırcasını düşürdü.O yüzden şuanda varsa KAmilKoç en iyisi diğerleri fasafiso.

 3. arslan türk

  Şubat 13 — 23:09

  Bu metro ne ayk anlamadım. Bize mecbursunuz gibi davranıyor. Tamam da kaliteli hizmet denen bir şey var. Afyondan Ankaraya gelşirken su’dan başka bir şey dağıtmadılar. Bir ses, bir kahkaha. Çok mecbur kalmadıkça metroya binmiyorum.

 4. Geçmiş olsun kardeşim.
  Ben üniversite yıllarında malesef hep bunları yaşadım 2002 -2007 arası metro ve varan aynı kafada eğitim şart.

 5. Önceden bir yere gitmek istesem gideceğim firma metro turizm olurdu fakat son zamanlarda yaşanan olaylar nedeniyle artık seçenekler arasına bile sokmuyorum.

Bir cevap yazın