Tavsiye Ettiğim 5 Bilim Kurgu Filmi

İzlediğim ve sizlere tavsiye ettiğim 10 bilim kurgu filmini bu listede bulabilirsiniz. Filmlerin çoğu uzay la ilgili, uzayla ilgili filmleri çok sevdiğim için bu listede onları ağırlık verdim. Bu arada liste karışık kafama göre düzenledim.

thematrix1 – The Matrix

2 kardeşin yazıp yönettiği bilim kurgu filmi. İlk film 1999 yılında yayınlandı ve 3 film olarak bitirildi. Filmde 2 dünya var biri sanal biri gerçek ve olaylar 2 si arasında dönüp duruyor.

 

 

 

 

EdgeofTomorrow

2 – Edge of Tomorrow

Farklı bir gezegenden gelen uzay birliğinin dünyada ki büyük şehirlere saldırmasını konu alan filmde Tom Cruise baş rolde oynuyor.

 

 

 

 

dejavu3 – Deja Vu

Film feribota konulan bombanın patlamasıyla meydana gelen olayı anlatıyor ama öyle basit bir şekilde değil.

 

 

 

 

Interstellar4 – Interstellar

Christopher Nolan’ın yönettiği bol ödüllü 3 saate yakın süren bir uzay filmi. Film öyle pabucu dama atılacak bir film değil. Gerçekten kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Yavaş yavaş dünyanın sonunun gelmesinin ardından başrol oyuncumuz ileriye giderek geçmişe işaret veriyor. Benim için uzay filmleri arasında enler de yani.

 

 

 

TheMartian5 – The Martian

2015 Amerika yapımlı bir uzay filmi yine. Bu filmde de Marsa göreve giden ekibin mecbur geri dönüş yapıp neyse daha fazla bilgi vermeyim ama izlemenizi tavsiye ederim. Kesinlikle izleyin bunu da.

 

 

 

4 Yorumlar

Lägg till →

  1. Adalet Peşinde filmini izlemeni tavsiye ediyorum.

  2. Marslı oldukça güzel bir film tavsiye edilir.

  3. Edge of tomorrow bana göre en iyi senaryo ya sahip bilim kurgu filmi.

  4. Henüz hiçbirini izlemedim, içlerinden birini seçip izleyeceğim.

Bir cevap yazın